Ylli Merja/ Ja çaji që duhet të pini në këtë periudhë, për të pastruar trupin nga…

Lengjet e cajrat jane shume te keshillueshme per pastrimin e vi ruseve nga organizmi. Duhet te konsumoni sa me shume uje e lengje gjate kesaj periudhe. Nese konsumoni 3 gota ne dite me caj akoma me mire. Cajrat permbajne antioksiddante te shumta, e rigoni e dafina jane antivi rale te fuqishem, bime qe ndodhen ne cdo shtepi!

Pergatitja e cajit per 4 persona: Ne 1.5 liter uje zieni 2 min. nje luge lule agulice, 2 luge gjelle rigon, 1 dore me gjethe dafine, 1 luge rozmarine, 1 luge levore vi dhi.

Konsumoni 2 gota ne dite, mengjes e darke (2200 ml te rriturit dhe 2 100 ml femijet )Propolis Blete: Konsumoni 2 deri ne 3 here ne dite nga 10 pika per te rriturit dhe 2-3 here ne dite nga 5 pika per femijet.

Propolisi pihet para ose pas ushqimit. Mund te hidhet ne leng portokalli (perthithet me lehte nga organizmi ne leng portokalli dhe femijet e konsumojne lehtesisht).