Vetëm kos dhe karrotë dhe rrudhat e fytyrës suaj do të largohen si me magji, ja si ta pregatisni


Sa herë që qeshni, shprehni një emocion apo qëndroni shumë në diell një vijëzim i ri shtohet në fytyrën tuaj. Ky proces është natyral që shfaqet me kalimin e moshës, aq edhe i sforcuar nga faktorë të jashtëm, por i menaxhueshëm.
Përbërësit: 1 karrotë 5 lugë gjelle kos 1 lugë gjelle lëng limoni.

Përgatitja Si fillim qëroni karrotën dhe priteni ne rradhë të vegjël. Hidhini ato në mikser bashkë me përbërësit e tjerë dhe përziejini. Bëjeni këtë derisa të formohet një pastë kremoze dhe pa kokrriza të mëdha. Më pas vendoseni në fytyrë në darkë në zonat probl ematike për ju dhe lëreni të veprojë për 30 minuta.

Në fund shpëlani fytyrën me ujë të vakët dhe lyejeni me krem hidratues. Këtë trajtim këshillohet ta kryeni çdo natë para gjumit, ndërkohë që pastën me kos mund ta ruani në frigorifer deri në 2 ditë. Trajtimi me kastravec dhe aloe vera.Vetitë rigjeneruese dhe freskuese të përbërësve të këtij trajtimi janë idealet për të larguar lodhjen dhe rrudhat nga fytyra juaj. Antioksidantët, uji dhe fibrat natyrale që përmbajnë janë idealet për lëkurë të freskët.