U fryhet shpejt barku sa hani dicka të vogel ? Ja cfarë po ua shkakton këtë gjë

Kaps llëku është një gjendje shumë e dhi mbshme e trupit dhe që ju bën të ndiheni të fryrë. Por ka mënyra për të kuruar kapsllëkun me gjërat që ndoshta keni në shtëpinë tuaj.

Sode buke dhe ujë të ngrohtë Miksoni një lugë çaji sode buke me një çerek filxhani me ujë të ngrohtë. Kjo do të lehtësojë dhi mbjen e kapsllëkut dhe do t’ju bëjë të ndiheni të çliruar.

Hidratohuni: Duke qenë i dehidratuar mund të anashkaloni kapsllëkun. Pra, duhet të pini sa më shumë ujë. Thuhet se prija e ujit të gazuar thuhet se bën mirë, pasi ju hidraton deh karboni bën mirë për të shtyrë mbetjet drejt daljes.

Hani fibra: Duke pasur fibra të mjaftueshme në dietën tuaj ndihmoni që zorrët tuaja të lëvizin më shumë dhe në mënyrë të tillë ushqimi kalon më lehtë. Fibrat e tretshme jo të fermentueshme, të tilla si psyllium, janë lloji që ndihmon në lehtësimin e kaps/ llëkut,ditorja.