Tha se kishte 1 lidhje te gjate 7 vjecare, Do habiteni ja kush eshte i dashuri i Beniades

Banorja e shtëpisë më të famshme Big Brother, Beniada është një emër shumë i komentuar në mediet rozë. Krahas profesonit të saj si modele, ajo komentohet shumë shpesh edhe për jetën personale. Beniada ka qenë shumë e lidhur me Arditin dhe largimin e tij nga shtëpia nuk e priti shumë mirë.

Por sipas disa fotografive që po qarkullojnë në rrjetet sociale. Beniada është në lidhje dashurie me modelin Gianluigi, Disa fotografi të tyre si çift janë bërë virale në rrjet dhe po komentohen mjaft.