Te gjithe ju qe keni syze duhet me patjeter ti mesoni keto 2 metoda, do te shpetoni nje here e mire

Te gjithe ju qe keni syze duhet me patjeter ti mesoni keto..

Mbajtja e syzeve optike dikur konsiderohej nevojë për të gjithë ata persona që kishin pro. bleme me shikimin, por vitet e fundit ato qëndrojnë shumë mirë.

Edhe si një aksesor që plotëson look-un e një personi. Por si çdo aksesor tjetër, syzet shpeshherë mbledhin papastëritë e ambientit, për të mos folur për njollat e fondotinës të përziera me djersë dhe gër. vishtjet që duket sikur tubullojnë shikimin.

Por e dini se ekzistojnë disa truke të thjeshta pastrimi që i bëjnë syzet tuaja si të reja? Ne do t’iu listojme 2 prej tyre :Sodë buke dhe ujë: Fshini fillimisht sipërfaqen e xhamtë të syzeve me një lecke me mikr ofibra. Më pas shtoni në një pjatë 1 lugë çaji sodë buke dhe 1 lugë çaji ujë. Përziejini derisa të formohet një pastë dhe me të lyeni syzet duke i fërkuar me mollëzat e gishtave. Në fund shpëlajini me ujë të rrjedhshëm.