Sekreti japonez për një lëkurë të përsosur

Se si ta përgatisni këtë maskë:-3 lugë oriz-1 lugë gjelle qumësht-1 lugë gjelle mjaltë.Për të filluar, duhet të gatuajmë orizin për rreth 2 minuta. Do ta filtrojmë atë dhe do të shtoni mjaltin në qumësht që duhet të jetë i ngrohtë dhe t’i përzieni ato derisa të merrni një substancë homogjene. Së fundi, e pastrojmë fytyrën dhe aplikojmë maskën në të gjithë fytyrën në mënyrë të barabartë. Kjo maskë duhet të bëhet të paktën një herë në javë.Nese nuk e keni kuptuar ja video,shtype meposht re!klamn dhe shikoje.