Sapo erdhi lajmi mirë nga Anglia për Albin Kurtin, ja detajet

Sapo erdhi lajmi mirë nga Anglia për Albin Kurtin, ja detajet. Ambasadori britanik në Kosovë, Nichola Abbott ka uruar kryeministrin e ri Albin Kurtin.

Abbott tha se mezi pret të bashkëpunojë me Kurtin. “Urime Kurti që u zgjodhët kryeministër. Pres që të bashkëpunoj me qeverinë tuaj në shumë prioritete të përbashkëta”.

Ka shkruar Abbot në nje postim ne rrjetet sociaale, i urojm Albinit dhe Kosoves suksese per ne te ardhmen,percjell ditorja.