Reagon motra e Fifit pas rastit gjatë emisionit, “Ti për mua je një..

Dhe puntata e fundit e Big Brother ishte e mbushur medrama. Padyshim ajo që shqetësoi banorët dhe publikun ishte momenti kur Fifi hu mbi ndjenjat live teksa po merte një kritikë nga opinionista e programit Balina.

Pas kësaj Fifi tha se donte të dilte nga shtëpia por më vonë vendosi që të rrinte ndërsa Arbana zbuloi se ditëve në vazhdim këngëtarja do të vizitohet nga specialistët dhe do të vendoset nëse Fifi është në gjendje të vazhdojë lojën.

Ndërsa në rrjete sociale ka reaguar motra e saj Edona. Ajo tha se u lut që Fifi të dilte por u gëzua që nuk doli pasi është e bindur se motra e saj do ti bindë të gjithë se është shpirt artisti. Ajo tregoi se Fifi do ta kalojë edhe këtë.