Njoftimi i fundit ‘VENDIMTAR’ – BE merr vendimin e ri dhe të rëndësishëm për kufijtë

Njoftimi i fundit ‘VENDIMTAR’ – BE merr vendimin e ri dhe të rëndësishëm për kufijtë.Hape ree.klamn, dhe shiko-videon, e lajmit. Shtetet veç e veç kanë nisur të rihapin kufijtë. Austria dhe Gjermania kanë vendosur heqjen e kuf izimeve në udhëtim.

Nga e premtja, në vendkalimet e tyre kufitare do të ketë kontrolle, ndërsa nga 15 qershori do të rinisë lëvizja e li re.

“Duam t’ua leht esojme jetën e përditshme qytetarëve tanë dhe të ndërmarrim një hap tjetër drejt normalizimit”, tha kancelarii austriak, Sebastian Kurz.