Njihuni me gruan e Ferhatit në jetën reale, një super yll që ja kalon Asllës

Njihuni me gruan e Ferhatit në jetën reale, një super yll që ja kalon Asllës.

Me rolin e tij si “Ferhat” në serialin “Dashuri bardh e zi”, Ibrahim Çelikkol është kthyer në një nga aktorët e preferuar të publikut shqiptar e sidomos historia e tij e dashurisë me Asllën e ka tërhequr shumë vëmendjen e teleshikuesve. Shumë fansa të tyre janë shprehur se ata shkojnë shumë me njëri-tjetrin e do donin që të ishin çift jo vetëm në serial. Mirëpo në jetën reale aktori turk është i martuar me Mihre Mutlu, një arkitekte shumë simpatike.

Çifti e mbajtën lidhjen e tyre sekrete, por në prill të vitit të kaluar Ibrahim i bëri gjërat zyrtare kur shkoi t’i kërkonte dorën e Mihres babait të saj. Çifti u martuan në maj të vitit të kaluar dhe tërhoqën shumë vëmendjen duke u veshur në dasmën e tyre si romanët.Ibrahim dhe Mihre nuk e mbajnë më të fshehtë dashurinë dhe janë shumë aktiv në rrjete sociale ku postojnë shpesh foto në krahët e njëri-tjetrit.