Nga moti i keq ne vend humb jeten diten e sotme babai me te birin, Vjen lajm i mire per vajzen

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Bogë, në vendin e quajtur “Grykë Lugje”, në njësinë administrative Shkrel, Malësi e Madhe. Rrjedha e ujit të përroit kishte marrë përpara një automjet me të cilin udhëtonin babai, djali dhe vajza banorë të zonës.

Prurje ekstreme në kaskadën e Drinit, pritet hapja e portave nga HEC Vau Dejës Fatkeqësisht babi dhe djali kanë ndërruar jetë. Ndërsa vajza ka arritur të shpëtonte.“Në momentin që rrjedha e ujit ka marrë përpara automjetin që drejtohej nga shtetasi Pjeter Gjoka, rreth 50 vjeç, vajza ka mundur të dalë dhe është ndihmuar nga një banor i zonës. Vajza ndodhet jashtë rrezikut për jetën, ndërsa babanë e vajzës dhe vëllanë e saj i ka marrë rrjedhja e ujit” informoi policia e Shkodres.