Nëse i shtoni këta përbërës në ujë do të keni barkë të rrafshët


Shkenca moderne konfirmon shumë efekte të dobishme shëndetësore që lidhen me konsumimin e hudhrës. Mund të zvogëlojë presionin e gjakut, të luf/ tojë sëm/unndjen, të përmirësojë nivelet e kolesterolit dhe të detoksifikojë trupin nga metalet e rënda.Ndodh për shkak të përbërjeve të squfurit që merrni kur hudhra pritet, shtypet ose përtypet.

Por të gjitha këto përfitime shëndetësore mund t’i merrni pa e ngrënë. Mund ta provoni në një pije të këndshme.
Receta: Merrni 2 copa hudhër dhe e pritini në feta Prisni për 10 minuta dhe më pas përzieni ato me 500 ml ujë. Lëreni të qëndrojë për të paktën 2 orë. Uji me mollë dhe kanellë.

Mollët dhe kanella mund t’ju ndihmojnë të humbni peshë dhe të forconi metabolizmin. Përzierja e këtyre përbërësve do të shtojë disa antioksidantë të rëndësishëm në dietën tuaj, përfshirë vitaminat C dhe B.Kanella ka shumë përfitime shëndetësore, duke përfshirë uljen e kolesterolit dhe luftimin e diabetit.
Receta:2 Feta mollë. Shtoni ato, së bashku me 2 shkopinj kanelle, në një shtambë me ujë. Vendoseni në frigorifer për një orë për të lejuar aromat.Uji me kube akulli me kastravec.

Një pije freskuese me aromë kastraveci mund t’ju ndihmojë nëse doni të anashkaloni dëshirën për të pirë një pije të gazuar ose në rast se dëshironi ushqim të gatshëm.Është një antioksidant natyral dhe ka vetëm 34 kalori në 1 kastravec të madh. Mund të shtoni kastravec të freskët ose thjesht të përmirësoni shijen e pijeve tuaja.