Nëse hidhni helpi hudhre te uji që pini, do shëroheni nga kjo sëm undje që ta nxin jetën

Nëse hidhni helpi hudhre te uji që pini, do shëroheni nga kjo sëm undje që ta..

Studimet laboratorike kan treguar se hudhra e papjekur vr.et bakteret, ul lipidet e gja.kut dhe potencialisht ul presionin e gja.kut.

Kura me 12 Thelpinj Hudhra për Largimin e Peshës së TepërtDisa studime kanë treguar gjithashtu se hudhra mund të stimulojë sistemin imunitar për të ngadalësuar rritjen e tumorit.Për 7 ditë, pini ujë me hudhër, këtë bëjeni një herë në muaj.Do të ngeleni pa fjalë me rezultatin.Kur është koha e duhur për të pirë ujë me hudhër të bardhë?
Kur trupi duhet të pastrohet nga toks ina Në shenjat e para të një ohjeje.

Përbërësit:

8 thelpinj hudhër dhe një litër ujë. Përgatitja:Qëro hudhrat dhe përgjysmoni çdo thelb.Shpëlajeni thelbin e hudhrës në ujë, pastaj vendoseni në një kavanoz.Derdhni një litër ujë dhe mbyllni kavanozin.Lëreni në frigorifer për një orë para përdorimit.

Si ta përdorni:
Përzieni 1/4 filxhan ujë me hudhër në 1 gotë ujë të thjeshtë.
Dita 1: Pini çdo orë e gjysmë gjatë kësaj dite.
Dita 2: Pini ujë të hudhrës çdo dy orë ose të paktën tre herë në ditë.
Në ditët në vijim, pini ujë me hudhër disa herë në ditë.