Nëse e vendosni këtë përbërs para se të flini te flokët tuaj do shpëtoni nga thinjat, ja receta si ta përgatisni

Nëse e vendosni këtë përbërs para se të flini te flokët tuaj do shpëtoni nga thinjat.

Ky është një trajtim super efektiv që do të rrisë rrënjët e flokëve, do të ushqejë kokën tuaj të flokëve shumë mirë dhe së shpejti do të vëreni se së shpejti të gjitha flokët e bardhë do të fillojnë të bëhen të zeza përsëri nga rrënjët.

Ju shqetësojnë thinjat? Ja disa maska me produkte natyrore, që iu mbajnë larg tyre.
E ju duhen vetëm 2 përbërës që janë lehtësisht të disponueshëm për ju. Aloe vera gel, Vitamina E 400 kapsulë, Në një tas të pastër merrni 2 lugë xhel aloe vera.
Merrni një kapsulë vitaminë E dhe shtoni këtë vaj me xhel aloe vera Mixoni atë mirë vazhdimisht për 10 minuta, ju do të merrni një krem si konsistencë aplikojeni këtë krem për të gjithë kokës tuaj dhe masazh atë mirë për 4-5 minuta Lëreni atë për një natë në kokën tuaj Lani flokët të nesërmen ne mengjes.

Aloe vera përmban diçka të quajtur enzima proteolitike që riparojnë qelizat e vde. kura të lëkurës në lëkurën e kokës. Ajo gjithashtu vepron si një kondicioner i madh dhe i lë flokët të gjitha të butë dhe me shkëlqim.Promovon rritjen e flokëve, parandalon kruarje në lëkurën e kokës, zvogëlon zbo kthin dhe i kushtëzon flokët.