Nënës I Binin Flokët Shumë/ Që Kur Ma Ka Mësuar Këtë Recetë Shoqja Ime, Asnjë Fije Nuk I Ka Rënë Më..

Kur shohim se floket na bien ne toke te gjithe te gjithe stres ohemi.

Renia e 50-100 fijeve floku ne dite eshte normale. Por mund te kete nje problem nese shikoni qe po humbisni shume. Qe mos te bini pre e marketingut te shampove apo produkteve te tjera shume te kushtueshme te cilat premtojne floket te bukur e te dendur, ne do ju rekomandojme dicka tjeter.

Maska qe do ju tregojme tani eshte 100% natyrale per t’i bere ata me te plote , per te ndaluar renien dhe eshte per te permiresuar shendetin e flokeve tuaj.Nese e aplikoni nje here ne jave kete maske mund t’ju siguroje gjithe perfitimet qe permendem me lart.

Perberesit te cilet do j’u nevojiten per kete maske jane: 1 veze mesatare 1 banane mesatare 1 luge gjelle mjalte
Menyra e pergatitjes: Ne nje blender vendosim te gjithe perberesit. Derisa te marrim nje mase konistente ,miksojme mire te gjithe perberesit.

Masen e perfituar, ne menyre qe perberesit e maskes te perthithen maksimalisht nga skalpi, e aplikojme ne floke te paster dhe skalp jo te yndyrshem.Presim per 1-2 ore, duke vendosur nje kapuc dushi gjate kesaj kohe. Pas ketij procesi lani floket me uje.