Ndryshojnë temperaturat, nga kjo dite -20 grad, bonu gati popull

Parashikimi i motit për dy ditët në vijim.Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se gjatë dy ditëve të ardhshme në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me shi.

Në njoftimin e bërë për media thuhet se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë.Gjatë dy ditëve të ardhshme në vendin tonë do të mbajë kryesisht mot i vranët dhe me shi.

Kështu ka bërë të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, përmes një njoftimi për media.Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë celsius, ndërsa ato maksimale parashihet të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë.

“Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ulët atmosferik. Në këtë situatë met.eorol.ogjike do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me shi,ditorja.