Ndodhi e papritura, Antonela eliminohet nga Big Brother ja dhe momenti i..

Antonela nuk do të jetë më pjesë e shtëpisë së Big Brother, Ish konkurrentja e Perputhen i ka dhënë fund aventurës në këtë shtëpi, pasi që sot është eliminuar mevotat e publikut.

Por ajo mund të rikthehet përsëri në shtëpi pasi që babagjyshi dhuroi bileta kthyese nga spektakli i të premtes së kaluar. Megjithatë, bileta e saj ka qenë biletë vetëm vajtëse dhe ajo është eliminuar nga shtëpia e Big Brother për afër një muaji qëndrimi në të.

Kjo ka qenë paksa beefasi, pasi që ajo është konsideruar njëra prej lojtarëve më të mira në shtëpi, ajo dihet qe me shume prej aty nuk kuptohej mire.