Mos E Perdorni Kurre Kete IIoj Vaji Per “Gatim” Sepse Do T’iu Kushtooj Jetenn, Ja Per Cilin Vaj Behet Fjale

Të gatuash me vaj kokosi, vaj ulliri ose gjalpë është shumë më mirë se sa të gatuani me vaj vegjetal sipas studimeve të fundit që janë bërë.

Ja cili eshte, shtypp ne re’klamn dhe shikoje,videonn.
Të gatuash me vaj vegjetal lëshon kimikatee, të rrezikshmee, që shkaktojnë më pas ka.ncer dhe se.mundje të tjera.
Ata kanë zbuluar se vajrat bimore lëshojnë koncentrime të larta aldehidesh – kimikate etë lidhura kërcënuesee për jetën: si ka.nceri, sëm.undjet e zemrës dhe çmenduria.