Mos e hidhni Llumin e Kafes/ Kjo eshte receta BIO qe mund te pergatisni per 2 minuta

Por ju mund te pergatisni lehtesisht disa maska me kafe per fytyren duke i kombinuar edhe me perberes tjere qe me siguri se i keni ne shtepi. Te pershtatshme per cdo lloj lekure dhe do e beje lekuren e fytyres tuaj te jete e bute , e shendetshme dhe pa dyshim te rrezatoje.

Maska e me kafe dhe kokos Kjo maske do e bej fytyren tuaj te shkelqeje. Kafeja lufton demtimin e lekures te shkaktuar nga rrezet ultraviolet (UV) te diellit ,eshte nje antioksidant dhe nxit qarkullimin e gja kut.

Ndersa vaji i kokosit ka veti anti-bakteriale dhe anti-inflamatore gje qe e mbaron lekuren tuaj nga ndotesit e jashtem. Pervecse do e hidratoje lekuren edhe do e rigjeneroje duke e bere qe te shkelqeje.Produktet qe ju duhen: 1 luge gjelle kafe 1 luge gjelle vaj kokosi

Si ta pergatisni dhe aplikoni kete maske? Perzieni te dy perberesit derisa te krijohet nje paste homogjene.
Lajeni fytyren dhe prisni derisa ajo te thahet. Masken e pergatitur aplikojeni ne fytyre dhe lereni te qendroje per te pakten 15 minuta.

Para se ta largoni masken, masazhojeni edhe njehere lehtesisht ne fytyre. Me pas pastrojeni fytyren me uje te vaket dhe nese keni akoma nga kjo maske ne fytyre pastrojeni me peshqir te bute dhe te paster, Aplikojeni 2-3 here ne jave.