Mjaft u lodhët me lloj lloj dietash pa rezultat : Kjo është receta e vetme me hudhra që do të shfryjj bar.kun tuaj

Kjo ku rë ndihmon gjithashtu në mirëfunksionimin e sistemit të tretjes ndërsa mban nën kontroll të plotë nivelin e kolesterolit.Përbërësit: 12 thelpinj të mëdhenj hudhre, 2 kokrra limoni dhe 1 ½ l ujë.

Përgatitja: Qëroni thelpinjtë e hudhrës me kujdes dhe beni copa te vogla me një çek.iç kuzhine. Pastroni limonat me ujë të rrjedhshëm dhe prijini në copëza të vogla me gjithë lëkurë.

Vendosni ujin në një tenxhere. Shtoni hudhrat e shtypura bashkë me copat e limonit dhe vendosini në zj. arr të ziejnë për 15 minuta. Më pas, kullojeni lëngun dhe pijeni. AgroWeb.org ju këshillon që ujin e përftuar mund ta ruani në frigorifer.

Lëngun e përftuar mund ta ndani në tre do. za për çdo ditë. Rekomandohet që të pini nga një filxhan çaji me këtë lëng para secilit nga tre vaktet e ngrënies. Kura përdoret për tre ditë rresht.Ajo ndihmon organizmin për një pastrim rrënjësor të tij duke ndikuar në shkrirjen e yndyrës së tepërt në zonën e barkut. Efektet e kurës ndihen pas një jave ku ju do të ndiheni më të lehtë.