Mësoni se si të përdorni sode buke për ta mbajtur aromë të mirë tualeti juaj


Të pasura me substanca toksike, madje edhe kancerogjene, produktet e pastrimit janë shkaku i ndotjes në shtëpi. Me fjalë të tjera, ata ndotin ajrin brenda shtëpive.

Këto materiale toksike avullohen në ajër dhe ndikojnë në cilësinë e tij. Një problem që mund të shkaktojë probleme të ndryshme shëndetësore, përkatësisht sëmundje të frymëmarrjes siç janë astma ose kan cerii.Në të vërtetë, përveç produkteve të ofruara nga markat organike, pa substanca toksike, është e mundur të krijoni pastruesin tuaj në shtëpi duke përdorur përbërës të thjeshtë.

Recetë për pastrues natyral: Receta që ne ofrojmë është shumë e lehtë për tu bërë. Ju do të duhet vetëm 3 përbërës për të dezinfektuar dhe pastruar sholen tuaj të tualetit, pa fërkuar! përbërësit: 200 g sode buke ½ filxhan uthull të bardhë 15 pika të një vaji thelbësor dezi nfektuess.

Përgatitja: Në një tas kombinoni sodën e bukës, uthullën e bardhë dhe vajin esencial për një strukturë të lëmuar. Pastaj merrni një lugë çaji të kësaj përzierje dhe formoni topa të vegjël. Vendosini ato në letër të wc dhe lërini 4 ose 5 orë që të thahen mirë. Mbani topat në një kuti. Përdorni: Për të pastruar tualetin tuaj, hidhni një top në tas dhe le të ulen për disa minuta. Për rezultate më të mira, përsërisni këtë majë 2-3 herë në javë.