Mësoni recetën e petullave të mrekullueshme të fryra dhe pa vaj

Kjo që po ju sugjerojmë është një recetë e thjeshtë, dhe mënyra e përgatitjes bën që petullat të dalin fantastike dhe shija e tyre e përsosur.Udhëzimet se si të përgatisni lehtë dhe shpejt petulla të fryra.

Petulla të Fryra, 400 gr miell, 300 ml ujë, 20 gr maja të thatë, 2 kokrra vezë,Një lugë uthull molle, Kripë, Përgatitja Si fillim ju udhëzon që në një tas të vogël të tretni majanë me pak ujë të vakët.Në një tas të madh shtoni miellin, hapni një gropëz në mes, shtoni aty vezët e rra hura, kripën, shtoni uthullën e mollës.

Punoni brumin duke shtuar ngadalë ujin derisa i gjithë mielli të krijohet në formën e një brumi pak më të trashë se ai i krepave.Uthulla e mollës do ndihmojë që petullat të mos thithin shumëvaj.

Lëreni brumit të pushojë përreth 30minutaa, më pas ngrohni tiganin me vaj dhe sapo vaji të jetë gati nisni të sk-uqni,petullat në madhësinë që preferoni,ditorja.