Me Apo Pa Tampon?! Lajm I Madh Nga Vendi Fqinj Për Shqiptarët Dhe Lëvizjen E Lirë


Pritet qe ne muajin tetor te kete nje leje te re per vendet e ballkanit qe te udhetojne drejt evropes.

Por ende nuk ka nje leje pritet rregullorja e re ne muajin tetor.Por lajm shumë i mirë vjen nga fqinji ynë lindor.Maqedonia e Veriut thotë se tashmë në kufi nuk do ju duhet qytetarëve të rajonit më përgjigjja e tamponit dhe te gjithe ata qe duan te udhetojne tashme jane te lire pe rte udhetuar.

Në mbledhjen e sotme të Komisionit për Sëmundje Infektive është rekomanduar heqja e PCR testeve negative për shtetasit nga vendet e rajonit.Por shpresojme qe ne muajin tetor te kete me shume mundesi per te udhetuar drejt vendeve te evropes.