Lajmi Mengjesit/ Nderronn jete person i afert i Isa Mustafes, ai jep lajmin e dhi/mbshem…(Foto)


Ka ndeerruar jetë ish-profesori i ekonomisë, Isak Mustafa. Kreu i LDK’së Isa Mustafa ka ngushëlluar familjen dhe bashkëpunëtorët e Isak Mustafës, i cili vd iq sot.

I ndjeri ishte profesor në Universitetin e Prishtinës dhe mësimdhënës i Isa Mustafës.Nëpërmjet një shkrimi në F acebook, ish-kryeministri e ka cilësuar Mustafën si “punëtor i pashoq dhe plotë en ergji, autor i shumë studimeve dhe teksteve universitare”.

Shkrimi i ploteei Mustafës në Fa cebook: Me dhe mbje te thellë kuptova lajmin se sot u nda nga jeta prof. dr. Isak Mustafa. Familjes Mustafa, kolegëve dhe bashkëpunëtorëve të prof. Isakut u shpreh ng ushëllime të thella,ditorja.