Ky është lëngu i cili bën mrekulli në këmbët tuaja, vendoseni 10 ditë në frigorifer dhe më pas konsumojeni

Ky është lëngu i cili bën mrekulli në këmbët tuaja, vendoseni 10 ditë në frigorifer dhe më pas konsumojeni.

Enjtjet zakonisht shkaktohen kur mblidhet një sasi e tëpërt e acidit urik. Ato kërkojnë kohë që të fillojnë të shkaktojnë ndonjë problem, prandaj shfaqet kryesisht tek të moshuarit. Ka disa pilula që mund të ndihmojnë në trajtimin e tyre, por ato janë të dëmshme për stomakun.

Ne po ju paraqesim një il’aç natyral shumë të mirë për të lu ftuar këto të enjtura që shkaktojnë edhe dhi mbje të mëdha ndonjëherë. Në fund do të mbeteni të kënaqur nga rezultatet.
Përbërësit:

1 ananas.

2 lugë gjelle me shafran Indie.

3 lugë gjelle me xhenxhefil pluhur.

1 rrënjë e freskët dhe e pastruar mirë xhenxhefili.

një filxhan kafeje me lëng qershie.

1 lugë gjelle me mjaltë (sipas dëshirës).

Përgatitja:

Së pari, ju duhet të qeroni ananasin me kujdes prej lëkurës, prijeni në copa të vogla dhe shtojeni në blender.

Shtoni në të lëngun e qershisë, shafranin dhe xhenxhefilin. Përziejini mirë dhe vendoseni masën në frigorifer për 10 ditë.

Pas kalimit të 10 ditëve, konsumoni çdo ditë përzierjen. Nëse doni një aromë të përmirësuar, shtoni pak mjaltë.