Kur lindi nusja jem,nana ja mori beben dhe nuk e lejoj nusen as gji me i dhane,plus me ka shti me i ra nuses dhe e kam be per spi tal, ja historia

Kur lindi nusja jem,nana ja mori beben dhe nuk e lejoj nusen as gji me i dhane,plus me ka shti me i ra nuses dhe e kam be per spi tal,ja historia.

Përshedetje, ju lutem anonim. Jam një djalë nga rrethi Dugagjinit, po mundohna mos me zgjatë shumë, kam pas një jetë të vështirë në fëmijërin time, kam jetuar me nanë dhe motren.

Jeta ime ka qen plot vujtje shkaku nanes tem, nese doni qe te ju shfaqet autori i texit dhe te kontaktoni direkt me ate ta sygjeroni ta ndihmoni.Po prap sja kam kthy shpinen, erdh koha mu feju unë e pelqeva nusen, por isha i knaqt qe nusja me nanen tem i kishin raportet shumë te mira, ishin si shoqe, u martum (martesa ishte me genjeshtra nga ana jonë, kemi me ba dasum kemi me ble dukat e shume rrena tjera, por prap nusja me ka dashtë edhe pa kto.

Masi e mora nusen ngeli shtatzan, raportet ishin shumë te mira, mirepo pasi na lindi vajza, nana jem e mori beben dhe nuk lejoj nusen mu kujdes per vajzën, kjo qante ditë e natë qe nuk ja lejonte as gjinin me ja jap bebes, nana jem kta e bani, une nuk e perkraha gruen tem, aty fillun prob lemet, str esi e merzia, të gjitha u ban shumë te mdhaja, nana jem m’ka shti me rr eh nusen 2 javë masi ka lind, sa që e bana per spi tal vetem qe kerkojke me flejtë me beben, e di që sjam burr, muni me akuzu, prap gruja jem m’ka dasht shum ka duru teper, mas 3 mujve nanes tem i erdh puna mu shtri ne sp ital dhe nusja jem e ka kqyr ne shpi mas.

Ska dit as dy fjal mi ba bashk gjermanisht, ashtu e kam largu disa here nga shtepia, mandej dilsha me kerku gjat nates, e kam gjet ul ne fushen e futbollit pshtet per muri duke u mundu me flejt, ishte ftoft, e kam kthy prap ne shpi, prap ka punu pastruse as nje cent se ka kerku kurr prej rroges, vetem me thojke borgjet heki, bahet mir edhe per neve, jemi mundu me vazhdu martesen por une e zgjodha nanen e grues ja qita letrat e di vorcit aty vendosi te largohet nga shtepia dhe te shkoj ne shpi te grave, kemi dal ne gj yq, qiken e kemi pergjysmë ngase ne gj yq u tregova burrec.