Kombinoni keta 3 perberes/ Receta e cila do t’iu bëj të gjitha gratë dhe vajzat të duken 10 vite më të reja

Keni dëgjuar për recetat japoneze tepër efektive, që konsiderohen si burimi i parë i produkteve të kozmetikës. Ajo që do t’ju lë me gojë hapur është fakti që në përbërje të këtyre produkteve ka oriz.

Përbërësit:3 lugë oriz, 1 lugë gjelle mjaltë, 1 lugë gjelle qumësht. Përgatitja, Së pari gatuani orizin për rreth 2 minuta.Pastaj ujin në të cilin është gatuar orizi, mos e çoni dem,Mund ta përdorni më vonë.

Shtoni një lugë gjelle qumështi të nxehtë dhe një lugë gjelle mjaltë. Përzieni më pas të gjithë përbërësit dhe vendoseni maskën në lëkurë të pastër e pa lagështirë.Lijeni masën të thahet dhe më pas shpëlajeni fytyrën me ujin e orizit.

Uji i orizit zvogëlon infl-amacioninn e lëkurës dhe e atë të shëndetshme e tëhidratuar.Bëjeni këtë maskee një herë në javë dhe na besoni që do mrekulloheni,ditorja.