Kjo qenka arsyeja perse kafes se mengjesit duhet qe ti hedhim pak kripe

Kafja është kthyer në një rutinë të përditshme për pjesën më të madhe të njerëzve, të cilët nuk i hapin dot sytë në mungesë të saj, nuk eshte akoma e ditur nese kjo ka nje ndikim te drejt per drejt apo ka te beje me shume me anen psikologjike, por studimet e tregojne kete gje me se miri.

E ndërsa dilema është nëse duan ta pinë shqeto apo të ëmbël, tashmë vjen edhe versioni i kafesë me kripë.Në filxhanin e kafes mund të hidhni një majë luge kripë në vend të sheqerit dhe do të shikoni që kafja do të marrë një shije të kënaqshme.

Kjo pasi kripa largon hidhësinë e kafes, duke bll okuar një pjesë të receptorëve.Nga ana tjetër nëse kafen e shoqërojmë me kripë.

Do të jemi më rezistentë ndaj lodhjes dhe me më shumë energji.Pasi e lexuatt, nuk iu mbetet gjë tjetër veçse ta provoni,ditorja.