Kjo eshte receta sekrete per te bere nje trilece njesoj si te ishit shefe Pastiçeriee…(Foto)

Koha e përgatitjes 40 minuta Përbërësit për kekun: për tavë drejtkëndëshe 33×23 cm, nëse bëni gjysmën e dozës, përdorni tavë 23×17 cm.6 kokrra vezë, 200 g sheqer, 200 g miell, 1 bustinë vanilje, 8 g sodë për ëmbëlsira
1 majë luge kripë, 150 g gjalpë i tretur i vakët

Për kremin me qumësht:400 g pana për ëmbëlsira,400 g qumësht i kondensuar (panda),400 g qumësht me yndyrë,Duhen gjithashtu për ta dekoruar në fund:,Mund të përdorni karamel të gatshëm ose krem si,,300 ml pana e ftohtë nga frigoriferi.

Si dhe 200 g Mascarpone,3 lugë sheqer pluhur,1 lugë lëng limoni,250 g fruta pylli sipas dëshirës,Përgatitja:Ndezim furrën në temperaturën 180°C.1. Në një tas, hedhim me sitë miellin dhe sodën. I përziejmë me lugë druri dhe i lëmë mënjanë.

Ëmbëlsira është e lagësht aq sa duhet, po nëse e doni me më shumë krem, shtoni pak nga përbërësit e kremit të qumështit. Në momentin që do ta shërbejmë, shpërnddajmë sipër frutat. Ruhet në frigorifer e mbuluar me letër alumini.