Kjo është receta më e kërkuar nga gratë, Ja si të bëni tiramisu në kushte shtëpi më mirë se..

Gjithqka qe ju duhet, Përbërësit:5 kokrra vezë, 1 filxhan çaji sheqer, 500 gramë djathë Mascarpone, 400 gramë biskota Savoiardi, 4 kafe ekspres, 2 luge gjelle pluhur kakao për zbukurim disa luleshtrydhe për zbukurim, pak kripë.

Përgatitja, Në dy tasa ndajmë të verdhat nga të bardhat e tre vezëve, dy kokrrat e tjera i lëmë të plota te tasi me të verdhat. I rrahim me mikser derisa të bëhen si krem. Shtojmë sheqerin dhe vazhdojmë e rrahim. Në tasin tjetër, ku kemi të bardhat e vezëve, shtojmë pak kripë dhe i rrahim fort derisa të bëhen si borë.

Në tasin me kremin me të verdhat e vezëve shtojmë djathin Mascarpone dhe e përziejmë me kujdes.Shtojmë të bardhat e vezëve e përziejmë ngadalë që të mos ulet volumi.Në një tepsi vendosim një shtresë krem.

Biskotat Savoiardi i lyejmë me kafe ekspres dhe i vendosim mbi shtresën e kremit. E përsërisim këtë veprim disa herë. Kjo është receta klasike e tiramisusë. Sipas dëshirës, në mes mund të vendosim feta luleshtrydhe ose copa çokollate,ditorja.