Ju kujtohet ‘Gaviota’ nga seriali i famshem spanjoll/ Ja si duket ajo sot, pas 13 vitesh (Foto)

Serialet turke , ne vecanti ato spanjolle kane zene nje vend te rendesishem ne ekranet e televizionit shqiptar.

Nje nder keto seriale ,edhe pse i vjeter , ‘Destilando Amor’ , me aktore kryesore Angelica Rivera , ku ne serial luan rolin e Gaviotes, dhe Eduardo Yañez ku ne film luan rolin e Rodrigos .

‘Dashuri dhe Tekila’ , seriali i cili mbajti mbe rthyer pas ekranit , publikun shqiptar , th eu nje rekord shikueshmerie edhe pse ne vitin 1994 doli ne ekran si ‘Kafe me arome gruaje’ ,pas nje riskenimi , ne ekranet televizive doli ne vitin 2007 . Nje nder aktoret kryesore, ku ne film njihet si , Gaviota , eshte sot nje nder aktoret me te shkelqyera ne Spanje , ku ka marre cmime te shumta . Te gjithe kemi menduar si do te duket aktorja pas kaq shume vitesh, pas 13 vitesh, ju sjell disa foto te aktores.