Jeton në Amerikë, burrin e ka miliarder po Emina Çunmulaj jep mesazhin e madh: Jam krenare që flas..

Jeton në Amerikë, burrin e ka miliarder po Emina Çunmulaj jep..

Ditë më parë, modelja e njohur shqiptare, Emina Çunmulaj, mori rrugën nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për t’u rikthyer në vendlindje, në Mal të Zi.

Mirëpo ardhja e saj nuk kishte të bënte vetëm me dëshirën për të parë familjen, por edhe për të kryer obligimin e saj si qytetare në Zgjedhjet Parlamentare të 31 gushtit në Mal të Zi.
Ajo dha mbështetjen e saj për Listën Shqiptare, duke u bërë thirrje të gjithë bashkëkombësit e saj që të votonin për shqiptarët në këto zgjedhje.

Në një intervistë të realizuar në qendrën e votimit, pak minuta pasi kreu obligimin e saj si qytetare, Çunmulaj dha një mesazh emocionues për shqiptarët, duke bërë thirrje që të tregojnë sa më shumë mbështetje për njëri-tjetrin, pasi vetëm në këtë formë mund të ecim përpara.

“Mburrem që kam të drejtë me votuar si shqiptare në Mal të Zi. Mburrem që jam shqiptare prej Malit të Zi, kështu që dua të mburren edhe të gjithë shqiptarët e Malit të Zi. Të bashkohemi me njëri-tjetrin, se pa njëri-tjetrin nuk mundemi kurrsesi. Më kujtohet që kur isha fëmijë, ecja 2 orë në këmbë për të shkuar, librat i blinim vetë. Sot nuk është e lehtë të fitohet leku, pandemia, kata strofa nëpër botë. Ne jemi vend i vogël dhe popull i vogël, duhet të ngrihemi për njëri-tjetrin. Ne i themi njëri-tjetrit ‘mirëmëngjes’”, tha ajo.