Ja receta për 5 ditë me Mjaltë dhe Hudhra, Sjell shume efekte ne trupin e juaj

Hudhra dhe mjalti janë dy përbërës të rëndësishëm të mjekësisë popullore për të trajtuar sem/ undje, Uthulla e mollës gjithashtu është një nga ushqimet më të shëndetshme që i vjen në ndihmë org’anizmit.

Kombinimi i këtyre tre përbërësve formon njekure natyrale, Hudhra ka vlera të fuqishme kunndër infl’ammacionit dhe forcon sistemin imunitaar.

Përbërësit, 1 filxhan çaji me mjaltë, 10 thelpinj hudhër të plotë ose të shtypur sipas preferencës, 1 filxhan çaji me uthull molle, Udhëzimet Përziejini të gjithë përbërësit deri sa të përfitoni një masë homogjeene.

Më pas, masën hidheeni në një kavanoz qelqi dhe ruajeni në frigorifer.Përpiquni të konsumoni dy lugë gjelle nga kjo kurë shëndetsore çdo mëngjes.