Ja kush është e dashura bukuroshe e doktorit të mrekullive (Foto)

Tani “Doktori i Mrekullive” është kthyer në serialin më të ndjekur e që transmetohet çdo të shtunë e të diel në mbrëmje. Një sukses i tillë pritej duke qenë se në Turqi.

Ky serial ka thyer reekord shikueshmëriee.Në qendër të serialit është Aliu, një djalë me autizëm që realizon ëndrrën e tij për t’u bërë dokttor.

Por kush është Ali në jetën reale?Aktori që luan këtë rol quhet Taner Olmez, është 34 vjeç dhe ndonëse ka luajtur në shumë filma e seriale, vetëm “Doktori i Mrekullive” e bëri të njihej deri në Amerikë.

Taner Olmez përpos aktor, është edhe këngëtar, një talent të cilin e ush/ tron me shumë pasion dhe ka publikuar disa këngë.Në jetën reale aktori është në një lidhje me aktoren e njohur Ece Çesmioglu,ditorja.