Ja arsyeja që disa femra kanë q ime në mjekër? Këtë nuk duhet ta hum bisni…!!


Shumë femrave edhe pùshí i fytyrës u shndèrròhet në qíme pasi këto të fundit errèsòhen dhe tráshèn.Në vend të piskatores ju duhet të përgatisni një nga recetat e mëposhtme për të hèqùr qímet në pjesën e buzës së sipërme ose në mjekër.

Maska nr. 1 – natyrale për të hèqùr qímet nga fytyra (për femrat):Ju duhen:1 lugë e gjysmë çaji me vaj kokosi,3 lugë miell,ujë.Udhëzime si ta bëni maskën:Hapi i parë: L.yeni lëkurën e mbuluar me qíme me vaj kokosi dhe mbùlòjeni me pastën që përftuat nga mielli me ujin.Hapi i dytë: Lèrèni për çerek ore dhe më pas híqení nga lëkura.Hapi i tretë: Shpë lajeni me ujë dhe mos hárròni të hidratoni lëkurën me një krem.

Maska nr. 2 – natyrale për të hèqùr qímet nga fytyra (për femrat)Ju duhet:gjysmë lugë çaji me bollgur,6-8 pika lëng limoni,1 lugë gjelle mjaltë.Udhëzime si ta bëni maskën:Bollgurin përzíejèni me lëngun e limonit dhe mjaltin deri sa të formohet një pastë.Aplikoni përzierjen në fytyrë dhe lëreni për 20 minuta.Përsëriteni këtë procedurë tre herë në javë për rezultatet më të mira.