Hazalin e bukur e mbani mend, ajo jep lajmin e k eq: Jam inf ektuar me Co vi d-19, ja gjendja ime…

Hazalin e bukur e mbani mend, ajo jep lajmin e k eq: Jam..

Aktorja e njohur turke Alina Boz ka qenë gjithmonë e komentuar për rolet e saj të shumta në telenovelat turke nga të cilat mori dhe famën që sot ka.

Telenovela ‘Fate të kryqëzuara’ e bëri edhe më të njohur Alinën, e cila luante rolin e Hazallit. Por së fundmi ajo ka qënë në qëndër të mediave turke për faktin se ajo rezultoi pozitive në testin e Co vi d-19.Aktorja e ka bërë të ditur vetë me anë të një postimi në Tw itter ku shkruante: ‘Kam rezultuar pozitiv në testin e Co vi d-19,ditorja.

Jam mirë dhe pr ocesin e trajtimit po e vazhdoj në shtëpi’. Aktorja ishte në xhirimet e një seriali kur u inf ektua duke bërë më pas që xhirimet të ndalonin.