Festoi ditëlindjen, nuk jua merr mendja sa vjeç mbushi William Levy

Festoi ditëlindjen, nuk jua merr mendja sa vjeç mbushi William Levy..

Aktori i njohur kuban William Levy mbushi plot 40 vjeç dhe është i vendosur për t’u rikthyer në botën e telenovela.

E cila hapi dyert për yllin latin disa viteve më parë.Levi, i cili lindi në 29 gusht 1980 në Cojímar, Havana – festoi ditëlindjen e 39-të me hapjen e restorantit të tij Level29 në Miami.

Për fillimin e dekadës së tij të katërt të jetës, Levy, pasi provoi fatin e tij për një kohë në Holl ywood, ka vendosur të rikthehet në zhanrin që e bëri atë një nga aktorët më të kërkuar në Amerikën Latine dhe Shtetet e Bashkuara.