E vogel dhe me floket e palyer/ Ja si dukej Elvana Gjata kur mori pjese te ”Ethet e se premtes”

E vogel dhe me floket e palyer/ Ja si dukej Elvana Gjata.

Elvana Gjata eshte nje nga kengetaret me te dashura dhe me te pelqyera te skenes shqiptare.Ajo numeron numer te madhe te fansave dhe kudo qe shkon arrin qe ta mbushe te gjithe sallen.Cdo kenge e Elvanes shnderrohet ne nje nga kenget me te degjuara.

Kengetarja e njohur eshte ne kulmin e karrieres se saj muzikore. Elvana dikur ishte pjese e spektaklit “Ethet e se premtes mbrema”. Para disa kohesh ajo postoi nje video duke kujtuar kete mo ment te konk urrimit.Elvana shfaqet duke kenduar kengen e Mariza Ikonomit dhe shume e re ne moshe.