E pregatisni edhe prapë nuk u del e mirë trileçe? Ja cili është sekretii dhe cfarë duhet që të

Koha e përgatitjes 40 minuta Përbërësit për kekun: për tavë drejtkëndëshe 33×23 cm, nëse bëni gjysmën e do. zës, përdorni tavë 23×17 cm.6 kokrra vezë, 200 g sheqer, 200 g miell, 1 bustinë vanilje, 8 g sodë për ëmbëlsira,1 majë luge kripë, 150 g gjalpë i tretur i vakët.

Për kremin me qumësht:400 g pana për ëmbëlsira,400 g qumësht i kondensuar (panda),400 g qumësht me yndyrë,Duhen gjithashtu për ta dekoruar në fund,Mund të përdorni karamel të gatshëm ose krem si më poshtë,300 ml pana e ftohtë nga frigoriferi.

Si dhe 200 g Mascarpone,3 lugë sheqer pluhur,1 lugë lëng limoni,250 g fruta pylli sipas dëshirësPërgatitja:,Ndezim furrën në temperaturën 180°C.,Në një tas, hedhim me sitë miellin dhe sodën. I përziejmë me lugë druri dhe i lëmë mënjanë.

Hedhiim kripën, gjalpin duke e rrjedhur, i përziejmë edhe një minutë me spatul dhe më pas brumin e hedhim në tavën që e kemi lyer me gjalpë e miell ose kemi shtruar letër pjekjeje.E pjekim për 30 minuta ose derisa kur të bëjmë provën në mes të tavës me kruajtëse dhëmbësh, ajo të dalë e pastër.

Hedhim kremin me garuzhde mbi kekun e shpuar dhe jo shumë të nxehtë (të kenë kaluar 5 minuta që e kemi nxjerrë nga furra). Në fillim e hedhim në mes të tavës, pastaj anash dhe së fundi e derdhim mbi të gjithë sipërfaqen. E lëmë të ftohet plotësisht në temperaturë ambienti.