“E nisa kur peshoja 90 kg, sot jam 85”, për kaq kohë pini këtë lëng…

Një gotë e freskët çdo mëngjes e cila ju ndihmon me të gjitha këto pròblème mund të themi se është zgjidhja që ju keni kërkuar dhe që dshumicës së njerëzve u ka bërë punë.Lëngjet e dobësimit dhe sidomos ata që përgatiten nga limoni.

Janë gjithnjë të mrekullueshëm për trupin dhe kryejnë shumë funksione duke ju kënaqur edhe me shijen e veçantë.Në artikullin e sotëm AgroWeb.org ju sugjeron një prej tyre që ju ndihmon me humbjen e peshës së tepërt dhe largon ndjesinë e fr.yrjes që ka filluar të shfaqet shumë së fundmi tek femrat.

Ndiqeni më poshtë hap pas hapi mënyrën e saktë të përgatitjes së kësaj pije që e ndihmon trupin të largoje báktèrèt, pèrmirèsòn sistemin tretës, pastron trupin nga lëndët e pa-nèvòjshme.Përbërësit që ju duhen për përgatitjen e këtij lëngu:Lëngu i gjysmë limonit të freskët:1 fetë xhinxher:1 lugë gjelle uthull molle:300 ml ujë i pijshëm.

Përgatitja e lëngut dobësues:Për të përgatitur këtë lëng rruga që duhet të nd.iqni është shumë e thjeshtë.Mjafton të përz.ieni në një shishe qelqi apo në një enë të madhe të gjithë përbërësit e përmendur më sipër.Tùndèní mirë shishen ose përz.iejeni mirë të gjithë përbërjen e më pas lëreni në frigorifer përgjatë natës, ose për të paktën 24 orë. (por jo në ngrirje)Çdo mëngjes sapo të zgjoheni piheni të gjithë lëngun e freskët që keni përgatitur.