E mbani mend ‘’shamikuqen’’? Vajza e saj ‘’thyen’’ rrjetin me bukurinë e saj

Turkan Soray, e cila ka luajtur në 222 filma të kinematografisë turke, është aktorja që mban rekordin e “Artistes që ka aktruar më shumë në botë”.

Ajo filloi karrierën e saj në vitet ’60 dhe shumë shpejt u bë një ndër aktoret më të kërkuara.Për publikun shqiptar ajo u bë e njohur me roline saj Asiya tek filmi ‘Shamikuqja’ i cili kujtohet dhe sot me nostalgji.Dhe ja si duket sot,shtype re!klamn dhe shikoji,fotot e saj.