E mbani mend ‘Menekshe’ nga seriali turk?/ Ja si duket sot ajo perkrah djalit te saj


Nder serialet me te ndjekura turke eshte
edhe seriali “Menekshe dhe Halil” . Rekord shikueshmerie i thyer ky nga seriali turk , ku aktoret kryesor ishin Kivanc Tatlitug , i cili luajti rolin e Halilit, dhe Sedef Avci, e cila luajti rolin e Menekshese.

Kane kaluar vite , dhe serialet nuk rikthehen , por ama aktoret mbesin ne mendje. Aktorja Sedef Avci , se fundmi ka postuar ne rrjetet sociale dhe ka qene shume aktive , sidomos ne postimet persa i perkasin familjes se saj . Ne nje foto te fundit aktorja ka postuar dhe foto me te tjere aktore , te cilet luajne aktualisht ne seriale qe transmetohen ne Shqiperi.

Nje ndryshim vihet re tek aktorja ,pervec linjave trupore , por sot ajo ka edhe nje djale , dashurine per te cilin e shpreh ne rrjetin social instagram, ne llogarine e saj. Djali quhet Can Kasabali dhe eshte 7 vjec. Para 5 ditesh , Sedef festoi ditelindjen e djalit , dhe e lumtur.