E mbani mend asllën e bukur të Feratit? Ajo ka lënë Çdo punë, Ja nga Çfarë Vu an..(Foto)


Ajo është shumë e njohur në vendin tonë me rolin e “Asllës” në serialin “Dashuri bardh e zi” dhe së shpejti do e shohim edhe në serialin “Babil”.Birce Akalay nuk ka qenë aspak mirë nga gjendja shëndetësore. Pak ditë më parë, 36 vjeçarja u ndje keq gjatë xhirimeve të serialit “Babil” dhe përfundoi në spi tal.

Ndërsa, sot mediat turke bëjnë të ditur se Akalay ka nisur terapinë fizike pasi vuan nga hernia diskale.Aktorja e ka të vështirë t’i rikthehet xhirimeve të serialit dhe mësohet se ka refuzuar çdo oferte për punë,ditorja.