E kam perzen Nanen nga shtepija,Ajo nuk i ndihmojke gruas time,Nusja nuk mujke edhe buken edhe mu kujdes per vajzen ton…

Tash qe koha e ftoft po mdhem zemra shum per Nannen po nuk po kam se qysh..

Me ja ba ose me hup familjen tem me gru e me fmi e mu bashku me Nanen ose ne te kunderten ndryshe skam mundsi.Nana jem kurr ska dit me midhnu me ka rrit me kushte te veshtira e me shum mundime.

Taman si gjdo Nan shqiptare ne ato vitet e athershit. Un i kam 38 vjet edhe kam qen per disa vite ne gurbet,por u dasht e u kthy se baba nderroj jet e nana met veq me motren.Kur u ktheva me thojke Nana djali jem martohu se nuk po du me shku per boten tjeter pa e pa se e ke kriju familjen tende.

Edhe ashtu u bo Nana kqyrke nuse per mu derisa ma gjeti njanen,dola u njoftova i thash Nan ajo mu dok e mir nese tpelqen edhe ty po e marim qita.Tha po djali jem mere se u doke e mir e urt e sinqert. Detyroni te behem i keq si me moter si me nusen,se un keshtu nuk ju duroj.Po fjalet e mija nuk paten efekt prap pas disa jave fillun problemet.

Jo ti nuk po fshinm,jo ti nuk po e ben buken,jo un kam punu ma shum se ti.Edhe gjitheher problemet i niske nusja.Aty i kam then Nanes po ndahem nga kjo nuse se nuk po rahatohet,po nuk me la e shkreta Nan me tha jo djali jem mos gabo se motra edhe pak do martohet dhe do qetsohen gjitha punt.Ashtu e lash,edhe nuk zgjati shum motra u martu,se ne fakt edhe ish me ni djal po deri sa i erdh kismeti marteses.Naten e marteses te motres tem u kap nusja me Nanen me fjal,pse ti kshtu pse ti ashtu diqka llafe palidhje.