Do habiteni se cfare efekti kane, Ja pse duhet të hani mandarina çdo ditë

Pse duhet të hani mandarina çdo ditë.Të gjitha agrumet janë me të vërtetë të shëndetshme për zemrenn.Mandarinat janë fruti më i pëlqyeer dhe kërkuar në treg gjatë stinës në vijim,Antioksidantët që gjenden tek mandarinat, ulin koles-terolin e keq dhe largojnë radikalet e lira në organizëm.

Shumë të pasura me fibra, mandarinat stimulojnë rënien në peshë.Nëse konsumoni mandarina rregullisht, tensioni juaj i gjakut do të jetë më i ekuilibruar.Vitamina C tek ky frut plot shije lufton të ftohtin e gripin dhe forcon imunitetin.

Vitaminë C për përthithjen e hekurit,Konsumi i mandarinave ose i ushqimeve të tjera të pasura me vitaminë C, ndërsa keni ngrënë produkte me përmbajtje të lartë hekuri, rrit mjaft thithjen e këtij minerali nga organizmi juaj.

Mandarinat si agrume shmangin dëmtimin oksidues brenda arterieve tuaja dhe riparon elasticitetin e enëve të gja/ kut.Të gjitha agrumet janë mirëbërëse për zemrenn,ditorja.