Diteve te ngrohta pritet tu vjen fundi, Ja si do te jete moti ne 10 ditet e para te muajit Janar

Sot moti do të jetë e alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të paqëndrueshëm i shoqëruar me vranësiira dhe reshje. Ndërkohë në zonat e thella malore reshje do jenë në formën e dëborës.Sipas parashikimeve, moti i paqëndrueshëm do të jetë prezent për 10 ditët e para të 2021.

Sipas Meteoalbb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -2°C në 02°C, në zonat e ulëta nga 05ºC në 09°C dhe në zonat bregdetare nga 09°C në 12°C.Era do të fryej në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.

Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -2°C në 02°C dhe në zonat e ulëta nga 01°C në 05°C,ditorja.