Dit zie/ Meda e humb njeriun e dashur,mos kaloni pa e ngushlluar


kengetaret me me ze ,te showbizit shqiptar. Ai poashtu eshte dhe i pelqyer nga publiku, sidomos nga gjinia femerore.Meda, këngëtari i njohur i muzikës popullore qytetare, ka humbur njeriun e tij të shtrenjtë.

Meda ka humbur dajën e tij në moshën 77 vjeçare.Lajmin e ka bërë të ditur vetë këngëtari nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në Instagram, bashkangjitur së cilës shkruan: Ai shkruan: Sot me daten 01.10.2020 ka ndrru jet në moshën 77 vjeqare Daja im Sahit ( Ramiz ) Maliqi.