Dieta e fundjavës, Ajo që ju ndihmon të humbni 3 kg vetëm të Shtunën dhe të Dielën…!!!!


Bashkohuni me ne për ta bërë këtë plan humbje peshe dhe merrni rezultatet që dëshironi më shpejt. Në vend që të kërceheni mes dietave dhe të njëjtave sallatëra të mër zitshme gjatë javëve, muajve dhe madje edhe viteve.

Ju mund të hani normalisht gjatë javës dhe të keni fundjava të veçanta dietë për të formuar përsëri trupin që keni pasur kur ishit adoleshent.Nuk ka nevojë të ndiheni sikur jeni në gr evë urie, kufizoni veten me lëngje ose hani pjesë ushqimore që mund të futen në pjatën e një kukulle. Nuk ka as sekret. Ju duhet vetëm të hani me moderim dhe të zgjidhni produktet e duhura si ato që përmirësojnë tretjen dhe dje gin kalorit më lehtë.

E shtunë dhe e dielë, kjo është e gjithë ajo që ju duhet. Jeni gati për sf idën? Fillojmë!E shtunë: Mëngjesi: një sanduiç bukë thekre me 200 g gjizë. Ju mund ta shoqëroni këtë me kafe ose çaj, thjesht mbani larg sheqerin dhe ëmbëlsuesit. Dreka: një sallatë e plotë dhe argëtuese që përmban këto përbërës për 2 persona: 1 avokado. 1 kastravec. Gjysma e një patate të zier.
Pak bukë e thekur: Një sallatë e shijshme e bërë me lëng limoni, kopër, mustardë, dhe piper.

Darka: 100 g peshk me disa erëza të gatuara brenda në furrë. Për ëmbëlsirë, keni 200 g kos kefir ose kos grek pa yndyrë.
E dielë: Mëngjesi: Një filxhan çaji jeshil pa ëmbëlsues dhe 2 biskota mëdha pa sheqer. Dreka: një sallatë e përzier. Për 2 persona do të përmbante: 2 patate të mëdha të ziera. ½ lakër të freskët. 1 filxhan misër të verdhë.
½ lugë vaj ulliri. Darka: 100 g gjoks pule, 1 vezë të zier dhe një domate. Për ëmbëlsirë, keni 200 g kos kefir ose kos pa yndyre,ditorja.