Desha Ta Kap Vjerren Per Floke,Pasi Qe I Bleva Xhaketat Dhe Ajo Para Syve Te Mi Filloi…!!

Njeri per hater njeriu duhet te ndryshoje e te mendoje por jo pislliqet e saj hala nuk kan fund shkova sot me motren time tek tregu ku shiten rroba te perdorura dhe bleva disa gjera qe me pelqyen dhe ishin te lira dhe te mira disa bleva per vete dhe me pelqeu nje xhakete e holle qe ishte per moshe te vjeter e mendova tja bleja asaj vjerres qe ta beja qefin pasi ashtu me duk e pershtatshme dhe per moshen e saj me kete mendje u nisa qe ne fillim pa asnje te keqe duke menduar se do e pelqente sepse ishte per moshe te vjeter nejse pasi piva kafe motren e cila me percolli ika me shpi e lodhur disi dhe pushova pak.

Kur isha shpi me pa kunata e me tha he mi i mbushe cantat une nuk ja vara shume dhe shkova te guzhina te pija uje ku ajo qelpsina i kishte kontrolluar qeset ca kisha blere pa pike turpi u nxheha dhe i thashe a don me ta fal ndonje gje ty se po i shikon si shume ajo i vari turinjt e tha nuk po ti hajme ndersa une i thashe qe po i ben inventar.

Nejse e pashe qe ajo u acaru tej mase u cmend nga pergjigjet e mia qe thashe nejse ika ne dhome time pas nje 1 ore vjen vjerra ku ajo qelpsina i kishte thene para meje dhe e kishte mbushur me mllef kundrejt meje si monster qe eshte nje zot e di si kam duruar dhe nuk e kapa per flokesh aq keq u bera shkova ke vjerra dhe i tregova xhaketen qe i thashe e kam ble per ty pasi eshte e holle dhe per kete kohe eshte.

Ajo filloi me qesh e pa gjithe inat e ma grisi xhaketen para sysh une ngela si e ngrire e me the leckat e jevjegjeve dhe rruges me bien mu si peshqesh ngriva ne ate moment me hipi gjaku ne koke vec i madh zot e dine si kam duruar i thashe pse e grise oj monster e pashpirt pse me merzit pse me urren aq shume dhe aty nderyri ajo bushtra e ndyre mos i thuj mamit ashtu me tha dhe vjerra me kercenoi duke me thane se ta rregulloj ke cuni une pa merak sa erdhi vjerri prej pune filluan debatet e shumta vjerri i bertiti vjerres dhe i tha mos moj gru mos i ndaj femijet mos u zi i tregova ca me beri ajo dhe tha vjerres oj gru mos u cmend mos e shkaterro nje jete sdinte me ca te bente une u merzita shume me vinte per te qare dhe me doli kunata para e me tha deren para e ke ik sa me pare.