Desha ta kap vjerren per floke,pasi qe i bleva xhaketat dhe ajo para syve te mi filloi…!!

Kur isha shpi me pa kunata e me tha he mi i mbushe cantat une nuk ja vara shume dhe shkova te guzhina te pija uje ku ajo qelp sina i kishte kontrolluar qeset ca kisha blere pa pike turpi u nxheha dhe i thashe a don me ta fal ndonje gje ty se po i shikon si shume ajo i vari turinjt e tha nuk po ti hajme ndersa une i thashe qe po i ben inventtar.

Ajo filloi me qesh e pa gjithe inat e ma grisi xhaketen para sysh une ngela si e ngrire e me the leckat e jevjegjeve dhe rruges me bien mu si peshqesh ngriva ne ate moment me hipi gjaku ne koke vec i madh zot e dine si kam duruar i thashe pse e grise oj mons ter e pashpirt pse me merzit pse me urren aq shume dhe aty nderyri ajo bushtra e ndyre mos i thuj mamit.

Ashtu me tha dhe vjerra me kercenoi duke me thane se ta rregulloj ke cuni une pa merak sa erdhi vjerri prej pune filluan debatet e shumta vjerri i bertiti vjerres dhe i tha mos moj gru mos i ndaj femijet mos u zi i tregova ca me beri ajo dhe tha vjerres oj gru mos u cmend mos e shkaterro nje jete sdinte me ca te bente une u merzita shume me vinte per te qare dhe me doli kunata para e me tha deren para e ke ik sa me pare.

Nuk durova dot me dhe e shtyva keq ra nga shkallet zoti me falte per ate qe bera se ajo eshte shtatezane por nuk durova dot me e shtyva dhe ra nga shkallet dhe tani eshte ne spital kur erdhi i fejuari nga puna u shokua dhe u tremb prej meje prej asaj qe ndodhi nuk munda dot me ja shpjegu dot me mori nje cante aty afer me mblodhi ca rroba e me kthehu ke shpia gjithe nerva duke bertitur pse e bera ate gje pse ndryshova pse nuk e permbajta veten une nuk doja ta lendoja se ajo ishte shtatezane po nuk e mbajta veten me.